Sledujte novinky ze světa HORSEFOOD 'the best'

 

Pravidelně přinášíme informace o úspěších našich ambasadorů, podrobnosti o novinkách v sortimentu i tipy na správné krmení.

Jsou lepší granule, nebo müsli? Záleží na potřebách vašeho koně

O výhodách a nevýhodách dvou základních typů doplňkového krmiva najdete řadu často i protichůdných informací. Rozhodně ale neplatí, že by jedno z nich bylo jednoznačně lepší – rozhodovat by vždy měly individuální potřeby a návyky vašeho koně.


K tématu „granule vs. müsli“ máme jednoduchou radu: raději než podle struktury vybírejte pro svého koně krmivo podle energetických a výživových parametrů.


Granule jsou zpravidla ekonomičtější, zatímco müsli má pro koně atraktivnější strukturu, je chutnější a voňavější. Müsli také bývá považováno za kvalitnější – to ale nemusí být vždycky pravda a záleží hlavně na výrobci a způsobu skladování.


Stejně tak neplatí zjednodušení, že granule jsou „umělé“ a müsli „přírodní“. Při výrobě obou typů krmiva se používají technologické postupy, v případě müsli tepelné zpracování a vysoušení obilovin, granule se navíc ještě lisují.


Pravdou je, že vybíravějšího koně granulemi v krmelci moc neoslníte. Na druhou stranu mohou být granule pro některé koně lépe stravitelné.

Chcete k tomuto obrázku přidat titulek? Klikněte na ikonu nastavení.

U značky Horsefood 'the best' si můžete být jistí prvotřídní kvalitou u müsli i u granulí. Granule si díky promyšlenému výrobnímu postupu uchovávají dlouhou stabilitu vitaminů a dalších důležitých látek, müsli díky prvotřídním surovinám a vyváženému složení pokrývá všechny potřeby koně ve všech typech zátěže.


A pokud si svou volbou nejste jistí, neváhejte kontaktovat naše výživové poradce.

111 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Untitled

Iveta Kydalová
výhradní dovozce krmiva Horsefood 'the best' pro Českou republiku, Slovensko, Polsko a Maďarsko
Sídlo: Poštovní 173, Dolní Dunajovice, 691 85
tel.: 773 899 008
tel.: 777 014 140
info@horsefoodthebest.cz
Po–Pá 9–17 hodin
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

0