top of page

Sledujte novinky ze světa HORSEFOOD 'the best'

 

Pravidelně přinášíme informace o úspěších našich ambasadorů, podrobnosti o novinkách v sortimentu i tipy na správné krmení.

Jsou lepší granule, nebo müsli? Záleží na potřebách vašeho koně

O výhodách a nevýhodách dvou základních typů doplňkového krmiva najdete řadu často i protichůdných informací. Rozhodně ale neplatí, že by jedno z nich bylo jednoznačně lepší – rozhodovat by vždy měly individuální potřeby a návyky vašeho koně.


K tématu „granule vs. müsli“ máme jednoduchou radu: raději než podle struktury vybírejte pro svého koně krmivo podle energetických a výživových parametrů.


Granule jsou zpravidla ekonomičtější, zatímco müsli má pro koně atraktivnější strukturu, je chutnější a voňavější. Müsli také bývá považováno za kvalitnější – to ale nemusí být vždycky pravda a záleží hlavně na výrobci a způsobu skladování.


Stejně tak neplatí zjednodušení, že granule jsou „umělé“ a müsli „přírodní“. Při výrobě obou typů krmiva se používají technologické postupy, v případě müsli tepelné zpracování a vysoušení obilovin, granule se navíc ještě lisují.


Pravdou je, že vybíravějšího koně granulemi v krmelci moc neoslníte. Na druhou stranu mohou být granule pro některé koně lépe stravitelné.

Chcete k tomuto obrázku přidat titulek? Klikněte na ikonu nastavení.

U značky Horsefood 'the best' si můžete být jistí prvotřídní kvalitou u müsli i u granulí. Granule si díky promyšlenému výrobnímu postupu uchovávají dlouhou stabilitu vitaminů a dalších důležitých látek, müsli díky prvotřídním surovinám a vyváženému složení pokrývá všechny potřeby koně ve všech typech zátěže.


A pokud si svou volbou nejste jistí, neváhejte kontaktovat naše výživové poradce.

202 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Untitled

bottom of page