Sledujte novinky ze světa HORSEFOOD 'the best'

 

Pravidelně přinášíme informace o úspěších našich ambasadorů, podrobnosti o novinkách v sortimentu i tipy na správné krmení.

Jsou lepší granule, nebo müsli? Záleží na potřebách vašeho koně

O výhodách a nevýhodách dvou základních typů doplňkového krmiva najdete řadu často i protichůdných informací. Rozhodně ale neplatí, že by jedno z nich bylo jednoznačně lepší – rozhodovat by vždy měly individuální potřeby a návyky vašeho koně.


K tématu „granule vs. müsli“ máme jednoduchou radu: raději než podle struktury vybírejte pro svého koně krmivo podle energetických a výživových parametrů.


Granule jsou zpravidla ekonomičtější, zatímco müsli má pro koně atraktivnější strukturu, je chutnější a voňavější. Müsli také bývá považováno za kvalitnější – to ale nemusí být vždycky pravda a záleží hlavně na výrobci a způsobu skladování.


Stejně tak neplatí zjednodušení, že granule jsou „umělé“ a müsli „přírodní“. Při výrobě obou typů krmiva se používají technologické postupy, v případě müsli tepelné zpracování a vysoušení obilovin, granule se navíc ještě lisují.


Pravdou je, že vybíravějšího koně granulemi v krmelci moc neoslníte. Na druhou stranu mohou být granule pro některé koně lépe stravitelné.

Chcete k tomuto obrázku přidat titulek? Klikněte na ikonu nastavení.

U značky Horsefood 'the best' si můžete být jistí prvotřídní kvalitou u müsli i u granulí. Granule si díky promyšlenému výrobnímu postupu uchovávají dlouhou stabilitu vitaminů a dalších důležitých látek, müsli díky prvotřídním surovinám a vyváženému složení pokrývá všechny potřeby koně ve všech typech zátěže.


A pokud si svou volbou nejste jistí, neváhejte kontaktovat naše výživové poradce.

95 zobrazení0 komentář
Iveta Kydalová
výhradní dovozce krmiva Horsefood 'the best' pro Českou republiku, Slovensko, Polsko a Maďarsko
Sídlo: Poštovní 173, Dolní Dunajovice, 691 85
tel.: 773 899 008
tel.: 777 014 140
info@horsefoodthebest.cz
Po–Pá 9–17 hodin
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

0