top of page

Sledujte novinky ze světa HORSEFOOD 'the best'

 

Pravidelně přinášíme informace o úspěších našich ambasadorů, podrobnosti o novinkách v sortimentu i tipy na správné krmení.

Vitaminová bomba nejen na podzimní dny

Ne každý majitel má možnost komplexně řešit krmný plán sestávající z granulí, müsli či mashe ať už z důvodu finančních, managementu koně (dlouhý pobyt venku) či vlastního přesvědčení. Přesto by se ale každý zodpovědný majitel měl zamyslet nad tím, co jeho svěřenec reálně zkonzumuje každý den a do jaké míry toto krmivo pokrývá jeho vitamino-minerální potřeby. V případě, že krmná dávka sestává převážně z objemného krmiva (ať už seno či pastva) anebo jadrného krmiva s nízkým obsahem vitaminů a minerálů (např. oves, který má navíc nevýhodný poměr vápníku a fosforu), je vhodné nejen na aktuální období podzimního přelínávání (období zvýšené zátěže organismu) poskytnout koni v tomto směru podporu. Horsefood Vita Horse Korrels představuje poměrně univerzálně využitelný vitamino-minerální preparát, který je vhodný nejen pro vrcholové sportovce, ale i pro koně v menší zátěži, seniory, poníky nebo mladší koně před zahájením zimní přípravy.


Krásné podzimní dny plné elánu s Vita Horse Korrels

Obecně krmiva Horsefood, pokud jsou zkrmována dle návodu, poskytují koni dostatečný přísun vitaminů i minerálů, proto Vita Horse Korrels pro takto krmené koně představuje vitaminovou bombu za účelem urychlení regenerace. Pro koně krmené převážně objemným krmivem či vitaminově prázdným jádrem zase poskytnou Vašemu parťákovi vitamino-minerální pokrytí bez změny jeho aktuálního managementu. Takže ať už je Vaše situace jakákoli, Vita Horse Korrels je skvělým pomocníkem nejen na podzim!

Dávkování krátkodobé či pro březí klisnu činí 10g na 100kg živé váhy na den. Tuto dávku pro urychlení regenerace lze ale podávat maximálně 10 dní. Standardní dávkování činí pouhých 5g na 100 kg živé váhy, tzn. pro dospělého velkého koně 25-30g denně. To znamená, že pětikilové balení ( které nestojí ani pětikilo :) ) Vám vydrží až 200dní!


19 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Untitled

bottom of page