top of page

Tim Lips

všestrannost

Nizozemský reprezentant Tim Lips pochází z koňácké rodiny. Už v osmi letech dosahoval úctyhodných výsledků a z neochočených poníků cvičil zkušené závodníky. Zhruba v 19 letech se vyprofiloval do disciplíny všestrannost, které se na vrcholové úrovni věnuje dodnes jako člen A-týmu holandské reprezentace a také jako člen Rabobank Talent Team.

 

Stal se mistrem Holandska ve všestrannosti mladých jezdců a dařilo se mu i na Mistrovství Evropy mladých jezdců v Pardubicích, kde byl patnáctý a dostalo se mu ohodnocení „Best Equestrian“.

 

Mezi jeho top výsledky patří také páté místo na CICO v Cáchách a řada mezinárodních umístění jako např. Ede, Jaroszowka, Varsseveld a Boekelo. V roce 2007 absolvoval i první start v rámci Světového poháru ve Fontainebleau. Pokračoval v sérii úspěšných reprezentačních startů s koňmi Oncarlos a Van Schijndel’s Owaola.

 

Jednu z nejlepších sezon prožil v roce 2008, kdy dosáhl na vynikající druhé místo na CHIO v Cáchách, nejprestižnějších závodech světa. Dostal se tím ve světovém žebříčku do top 30, čímž se mu podařilo nominovat na olympijské hry 2008 v Pekingu. Na olympiádě v Londýně 2012 skončil na 38. příčce jako jednotlivec a byl součástí týmu Holandska, který celkově skončil jedenáctý.

bottom of page